ככל שגודל החשש לאיכות המים מהברז, יצרנים בכל רחבי העולם מציגים דרכים שנות לשיפור מי השתייה מהברז. פילטרים (מסננים) הם בין המוצרים החדשניים מבין כל מוצרי טיהור המים האלטרנטיביים שנמצאים בשוק, אבל איך אתה בוחר את הטוב ביותר שבהם? פשוט קרא את המדריך כדי למצוא את המסנן הטוב ביותר עבורך.

אם אתה מתעניין בטיהור המים לכל בית ,זכור שאין דבר כזה טיהור מים לכל הבית יש פילטרים שמיועדים לצרכים שונים כמו למקלחת לכביסה  ופילטרים  שמיועדים לסינון מי השתייה בכיור או למקרר ולמייצר הקרח שמותקן בו, זכור זאת כשאתה בוחר את פילטר המים שלך.

אתה תזדקק לפילטר מים  בכניסת  הראשית של המים שיסנן את הלכלוך והמשקעים בדרגת סינון של 10 מיקרון בערך (והורדת רמת הכלור במים הכלור ב 80%) יכול להיות שתרצה להוסיף מרכך להסרת המינרלים הקשים כדי להגן גם על הצנרת והכביסה (כשמותקן מרכך מים  מערכת אוסמוזה הפוכה לטיהור מי השתייה מומלצת מאוד על מנת להסיר את המלח שהמרכך מכניס למים).

בעבור הבטיחות של מי השתייה תזדקק לפילטר מים של פחם מוצק (בלוק)  דבר זה יעלה את רמת הסינון ל0.50 מיקרון והוא מאושר ע"י ארגון ה – NSF  (אחד מגופי הפיקוח החשובים בעולם לבטיחות מזון ומים) פילטר מים זה יסנן מגוון רחב של מזהמים.

החלט  איזה סוג מזהמים חשוב לך יותר לסנן. לדוגמא אם אתה מקבל את המים שלך מהמערכת העירונית הרגילה סביר מאוד שלמים הוכנסו חומרים לחיטוי כמו כלור ונגזרים של הכלור. אתה תרצה  כמובן לחפש מסנן שיסנן את החומרים.

עשה מחקר עצמאי בנושא טיהור המים. מצא איך בדיוק מתבצעת פעולת הטיהור ע"י גלישה לאתר  nsf של . www.nsf.org   יצרנים שונים מספקים גם מידע בנושא אבל רק באתר של nsf ניתן לקבל מידע מוסמך ובדוק. בארצות רבות משתמשים בסטנדרטים של  nsf וע"י כך מוודאים איזה סוגי מסננים יקבלו אישור למכירה בארצם.

ברגע שלמדת קצת על נושא טיהור המים בעזרת מסננים תוכל להחליט מה בדיוק מתאים למטרתך אבל במקום לקנות פילטר מים שמתאים למטרה מסוימת יותר הגיוני לחפש סוג פילטר מים שיסנן מגוון רחב יותר של חומרים ממי השתייה שלך, וזה גם משתלם מבחינת העלויות.

החלט על מותגים של מסנני מים הקיימים בשוק שמתאימים לתקציב שלך ואז רד לפרטים וחפש מתוך המבחר של החברה את פילטר המים שיסיר את מירב המזהמים שנמצאים במים.

בחר מסנן שיש לו תקופת אחריות אורכה יותר אם אתה הולך להשקיע בפילטר מים בכניסה המים הראשית מומלץ להשקיע על בית פילטר שעשוי מאלומיניום. זה עמיד יותר ומחזיק מעמד לתקופה ארוכה עם הלחצים של המים וללא נזילות.

בדוק עלות של פילטר מים להחלפה. מה שנראה כעלות נמוכה ברכישה עלול להתברר כהוצאה גדולה ברכישת המסנן להחלפה.

חלק מהמזהמים הקשים ביותר במי שתייה הם חסר טעם, חסרי צבע וריח (הם מסוכנים וידועים כחומרים מסרטנים). טעם לבד הוא לא אינדיקציה לטוהר או בטיחות.

לפני שאתה משקיע כסף על מערכת טיהור מים חקור על הבעיות שקיימות בשטח, הטכנולוגיות הזמינות כדי לפתור את הבעיות האלה ומה לחפש במערכת.

זכור – כוס של מי ברז פה ושם כנראה לא תפגע בך (אלא אם כן יש מזהמים מיקרוסקופים כגון טפילים, תולעים או טפילים אחרים). זהו האפקט המצטבר של המים מברז השתייה לאורך החיים שיגרום נזק בלתי הפיך לשלפוחית השתן שלך, כליות, איברי רבייה והלב.

השארת תגובה