פילטר מים למקרר גורם למים להיות טעימים יותר אחרי שהם עוברים דרך פילטר המים למקרר או דרך פילטר מותקן בקנקן האם תהית מה בדיוק הוא מסיר? האם הם מסירים גם כימיקלים רעילים ומזהמים מסוכנים ואם כן האם הם מסירים את הרעלים שבמים בצורה מספקת? ישנם 2 גורמים שצריך לשים לב אליהם כשבוחרים פילטר פחם.
אחד מהדברים החשובים שצריך לבדוק כדי להעריך עד כמה פילטר מים למקרר יעיל הוא לדעת את משך הזמן שהמים במגע עם פילטר המים . ככל שהפילטר רחב כך פעולתו של כל פילטר מים למקרר תהיה יותר יעילה יותר. רוב מסנני הפחם פועלים על עקרון הספיגה, כשסוג מסוים  מזהמים נספג בפילטר הוא מוחזק שם עד למועד החלפת פילטר המים . פילטרים מאיכות גבוהה יותר יהיה להם שטח פנים גדול יותר מה שאומר שלמזהמים יש סיכוי נמוך יותר להתחמק מפילטר המים .  רוב הפילטרים בברזים בבית ובמקרר שמשווקים הם עם שטח פנים קטן כך שזמן המגע של הפילטר עם המים ושטח הפנים הקטן שלו לא מספקים רמת הסינון המספקת שישנה בפילטרים גדולים יותר.
אם כך האם זה אומר שככל שפילטר המים גדול יותר איכות המים תהיה טובה יותר? לא בהכרח החשיבות של סוג הפחם שבתוך פילטר המים היא לא פחות ממידותיו של כל פילטר מים למקרר. הרבה פילטרים זולים ואפילו כמה יקרים משתמשים בגרגירי פחם פשוטים יותר. פילטרים אלה מעולים בהסרת כלור ותרכובות אורגניות נדיפות, אבל ישאירו עדיין מזהמים מסוכנים שלא הצליחו להסירם. אם הגורמים האחראיים על מי השתייה מוסיפים כלור למים, אז תזדקק לפילטר פחם קטליטי להסרת  החומרים הנגזרים מהכלור שבמים. אפילו המקור של הפחם חשוב ישנה עדיפות ברורה של הפחם שמיוצר מקליפה של פרי הקוקוס .
המסקנה שלנו היא שסינון בעזרת מסנני פחם הוא מעולה להסרת מזהמים שונים מהמים שמשמשים אותנו לרחצה. הפילטרים הטובים ביותר שישנם מתוכננים להגן נגד כלור והנגזרים שלו, תרכובות אורגניות נדיפות, חומרי הדברה, תרופות וכימיקלים תעשייתיים ומזהמים אחרים שיכולים להזיק לבריאות שלך על ידי חדירה דרך העור והריאות שלך במקלחת מהאדים. אפילו מסנני הפחמן באיכות הגבוהה פשוט לא נועדו להגן מפני מזהמים כמו חנקות, פלואוריד, כרום, וסוגים רבים אחרים של כימיקלים תעשייתיים וחקלאיים. לכן אנו ממליצים להגנה על אוסמוזה הפוכה למים לשתייה. ומה באשר למסנני פחמן באיכות נמוכות יותר? אמנם ברז מקרר, וכל הפילטרים לבית באיכות נמוכה יכולים להפחית את המזהמים ולספק טעם טוב יותר, טעם משופר הוא לא אינדיקציה לרמת הגנה שאתה מקבל. ואם המים שלך כבר לא טעימים לאחר שעברו את? החלף את פילטר המים באופן דחוף – או שדרג לפילטר טוב יותר!

השארת תגובה